O NÁS

Jmenuji se Markéta Čajková a společně s partnerem Markem pocházíme z Ostravy.

Jako dítě jsem letní prázdniny trávila na Slovensku s dědou a babičkou na chalupě pod horami. Právě tam jsem si zamilovala sousedovu zlatou fenku Anglického kokršpaněla Žaňku. Byla to láska na první pohled a nikdy nezapomenu na každodenní vycházky s dědou, které měli za cíl jediné – navštívit milovanou Žaňku.

Cesta k chovu začala mým snem pořídit si toto nádherné plemeno a stát se majitelkou pálené fenky. Jakmile jsme se s partnerem osamostatnili, už nic nebránilo tomu, fenku si pořídit. Po téměř třičtvrtě roce poptávání se na nás usmálo štěstí a o dva měsíce později jsme si jeli pro štěnátko na Slovensko – k chovateli p. Pavlu Levickému (kennel z Bojnických údolov). A Daisy (Habanka z Bojnických údolov) byla naše.

Výstavní ani chovatelské ambice jsme zpočátku neměli. Vše se ale změnilo na Národní výstavě psů v Ostravě, kde jsme náhodou potkali p. Danku Mikolajczykovou – toho času majitelku dvou nádherných kokřích kluků. Zde vznikla myšlenka vyzkušet si vystavování. Jelikož milujeme výzvy, šli jsme do toho. Mezitím jsme se s partnerem stihli odstěhovat do domečku pod Beskydy. První krůčky jsme zvládli díky p. Janě Dolinkové (mimochodem taky zapálené “kokršpanělistce”) a opravdu začli vystavovat. S vystavováním je spojena i profesionální úprava srsti a jelikož jsem nebyla tak zručná, abych si Daisy zvládla upravit sama, seznámily mě holky s dlouholetou chovatelkou z Ostravy p. Monikou Blahovou (Inmensa Belleza kennel). Přesně to byl moment, kdy jsme poprvé začali uvažovat o chovu.

Velké díky patří právě Monice, která mi věnuje svůj čas, přináší cenné rady a zkušenosti, odpovídá na mé nekonečné dotazy a byla mi velmi nápomocná v úplných začátcích. A tak vznikla 2. 2. 2020 naše Mezinárodně chráněná chovatelská stanice Daisyline.

Cílem chovatelské stanice je odchovávat zdravá, vyrovnaná a krásná štěňata dle standardu FCI. Naše fenka žije v domácnosti společně se dvěma kočičkami, spí v posteli a užívá si každodenní vycházky beskydskou krajinou. Má volný přístup na zahradu.

Na závěr bych chtěla poděkovat svému muži Markovi za nekonečnou podporu a lásku, kterou mi dává a která mě neustále posouvá, a také své rodině a přátelům, se kterými mohu sdílet naši cestu a plnit si sny.