O NÁS

Mé jméno je Markéta a společně s partnerem Markem pocházíme z Ostravy. Jako dítě jsem letní prázdniny trávila na Slovensku s dědou a babičkou na chalupě pod horami. Právě tam jsem si zamilovala sousedovu zlatou fenku Anglického kokršpaněla Žaňku. Byla to láska na první pohled a nikdy nezapomenu na každodenní vycházky s dědou, které měli za cíl jediné – navštívit milovanou Žaňku. 
 
Cesta k chovu začala mým snem pořídit si toto nádherné plemeno a stát se majitelkou pálené fenky. Jakmile jsme se s partnerem osamostatnili, už nic nebránilo tomu, fenku si pořídit. Po téměř třičtvrtě roce poptávání se na nás usmálo štěstí a o dva měsíce později jsme si jeli pro štěnátko na Slovensko – k chovateli p. Pavlu Levickému (kennel z Bojnických údolov). A Daisy byla naše. Výstavní ani chovatelské ambice jsme zpočátku neměli. Vše se ale změnilo na Národní výstavě psů v Ostravě v roce 2018. První krůčky jsme zvládli a opravdu začali vystavovat. Mezitím jsme se s partnerem stihli odstěhovat do domečku pod Beskydy. Konečně jsme měli odpovídající podmínky a tak nic nebránilo tomu, pustit se do chovu. A tak vznikla 2. 2. 2020 naše Mezinárodně chráněná chovatelská stanice DAISYLINE. 
 
Cílem chovatelské stanice je odchovávat zdravá, vyrovnaná a krásná štěňata dle standardu FCI. Naše fenky s chutí pracují ve vlastní honitbě a klademe důraz nejen na exteriér ale i na zachování pracovních vloh. Účastní se tedy výstav, ale i kynologických zkoušek, které jsou základem pro praxi. Chovné feny mají složeny vždy minimálně zkoušky vloh. Žijí v domácnosti společně s kočičkami, spí v posteli a užívají veškerý komfort života domácích mazlíčků. Nedílnou součástí našich životů jsou i každodenní vycházky beskydskou krajinou. 
 
Na závěr bych chtěla poděkovat svému muži Markovi za nekonečnou podporu a lásku, kterou mi dává a která mě neustále posouvá, a také své rodině a přátelům, se kterými mohu sdílet naši cestu a plnit si sny.